Firma Drevostavby s.r.o. Vám odporúča murovanú stavbu, prečo? 

23.03.2020

Jednoznačne tehla !

Tehla je ideálny základ stavby, ktorý nesie kus drevostavby. Väčšinu našich stavieb tvorí z 30% práve tento “nenahraditeľný” materiál . 10% tvoria základy a zvyšných 60% sú drevárske práce, ktoré sa odohrávajú nad murivom.  Za posledné 4 sezóny je konkrétna kombinácia veľkým hitom. Postavili sme takmer desiatku rovnako kombinovaných stavieb a ohlasy z bývania sú pozitívne.  Takto prevedená stavba prináša množstvo výhod a esteticky vďačnú kombináciu. Dobre doladená farba fasády, skombinovaná s drevenými prvkami je ľudskému oku veľmi pôvabná. V akom prevedení realizujeme tieto stavby a na čo si treba dať pozor?

tehla 440mm

Tehlový dom je zdravý a ponúka množstvo výhod

Murované stavby realizujeme v dvoch prevedeniach – STANDARD a PREMIUM. Prevedenie štandardné je z obvodového muriva 300 mm, zateplné 150 mm fasádnou minerálnou vlnou. Ukončenie fasády štandardne realizujeme akrylovou stierkou a “máme vymaľované”. Pri prémiovej stavbe, ktorú z hľadiska kvality vrelo odporúčame, používame tehlové murivo hrúbky 440 mm. Počas murovacích prác kladieme veľký dôraz na presnosť murovaných stien pre elimináciu tepelných mostov. Fasádu ukončíme thermo maltou v troch, až štyroch vrstvách. Po vyzretí prichádza vápenná omietka a kvalitný akrylový náter. Touto skladbou zaručíme priedušnosť stavby – stavba je zdravá a dýcha. V jarných mesiacoch dochádza k včasnému ukončeniu vykurovacej sezóny. Murivo bez zateplenia prijíma teplo zo slnečných lúčov, pričom pri zateplenej fasáde k podobnému javu nedochádza.

Prémiová stavba je časovo náročnejšia ale prináša výhody, ktoré oceníte. Na pripravené obvodové murivo ukončené vencom, samozrejme bez úpravy fasády, prichádza už spomínaná drevostavba – stropné trámy, drevený záklop, stavba krovu a priečok. V podkroví sa prevedenia STANDARD a PREMIUM odlišujú v hrúbkach a kvalite izolácie, v gramáži fólie, vo svetlých výškach a celkových dimenziách prevedenia (pripravujeme pre Vás podstránku kde sa dozviete viac https://drevostavbylacuch.sk/kvality/ ). Základom funkčného podkrovia je strešná fólia s gramážou 150 g/m2 a viac, v závislosti od prevedenia, ktorá je difúzne otvorená. Fólia odvádza paru, ktorá následne steká do rine. Strešná krytina z pálenej škridle, ktorá je prírodným materiálom, je vysoko akustická a perfektne odvádza paru aj pomedzi jednotlivé kusy krytiny. Izolácia medzikrokvového priestoru a duplovanie izolácie je proces, ktorý si vyžaduje vysoký dôraz na detail. Izolácie realizujeme od 300 mm do 450 mm, kde pri vyšších hrúbkach odporúčame vrstviť aj v nadkrokvovom priestore. Izolácie uzatvárame parozábranou – fólia s odrazovou vrstvou hrúbky 150 g/m2 a viac. Fólia má zabrániť pare prejsť cez izoláciu nad strešnú fóliu. V hermeticky uzavretom podkorví dorábame priečky a podlahy s dôrazom na akustiku medzi jednotlivými izbami, kročajovú ochranu podlahy a zvukovú ochranu pri zdravotechnike a vodoinštalácii. Strop a šikmé steny obkladáme dreveným obkladom na kontra roštovanie, ktoré vytvára vzduchovú medzeru. Priečky a zvislé steny obkladáme bezformaldehydovou osb doskou a finišujeme vápennou omietkou.

dreveny strop

odrazova folia

Po hrubých prácach prichádza dokončenie stavby. Voľba materiálov je široká a líši sa od výberu štandardu. Jednoznačne však odporúčame drevené okná, drevené obklady, drevené podlahy a drevné interiérové dvere. Drevo je prírodný materiál, ktorý je teplý, vytvára v domácnosti pohodu a perfektne reguluje vlhkosť v miestnostiach. Na výber sú tiež rôzne typy, ktoré sa líšia druhom dreviny a povrchovou úpravou. Toto je niekoľko dôvodov prečo Vám odporúčame murovanú stavbu –  perfektnú kombináciu murovanej stavby a drevostavby v jednom.

Jedna z našich PREMIUM stavieb, ktorú sme realizovali na kľúč

stavba premium

palena skridla

dubove okno