Realizácia filmových kulís

21.03.2017

Tento rok sa naša firma podieľala na výstavbe filmových kulís pre Hollywood-sku réžiu. Naša práca spočívala vo výstavbe mesta, konkrétne námestia so vstupnou bránou.

Pracovali sme na výstavbe hlavných drevených konštrukcií, ktoré tvorili súbežnú pohľadovú pasáž časti námestia. Celá konštrukcia bola kotvená o železné kontajnere, ktoré tvorili zákulisie natáčania. Drevené prvky boli pohľadové a každá časť si žiadala osobitnú pozornosť, ktoré navrhovali americký architekti. Po našej práci pokračovalo mnoho maliarskych a sochárskych umelcov, ktorí dotvorili kompletnú krásu diela.

Miesto realizácie

Celá pasáž sa budovala v Maďarsku, nedaľeko hlavného mesta Budapešť. Konkrétne v nenápadnej dedinke Etyek, v ktorej sídli jedno z najznámejších filmových štúdií v Európe – štúdio KORDA. Ročne sa tu natočí cez 30 filmov, seriálov a reklám. Na celom diele pracovalo cez 200 pracovníkov v období jedného mesiaca.

štúdio Korda

Foto-dokumentácia je z autorských práv obmedzená. Radi Vám fotografie tejto zákazky ponúkneme budúci rok, po premiére očakávaného filmu.